Meslek Yüksekokulumuz İlk ve Acil Yardım Programı Tarafından 22 Aralık Dünya Paramedikler Günü Kutlama Etkinliği Düzenlendi

Meslek Yüksekokulumuz İlk ve Acil Yardım Programı tarafından Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda düzenlenen etkinlik Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan ÇİFTCİ, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Şükrü BENGÜ, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halil ŞİMŞEK, Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin GÜNDOĞDU, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Sefer ÖZGEN, Bingöl İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Harun AĞIRBAŞ, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali EKİN, Başhekim Yardımcısı Dr. Güray GÜRBÜZ, öğretim elemanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinlikte konuşma yapan Bingöl İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Emin GÜNDOĞDU paramedik mesleğinin tarihi gelişimi ile ilgili bilgiler verdikten sonra genç paramediklere meslekle ilgili birtakım tavsiyelerde bulundu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi A. Şükrü BENGÜ ise dünyanın en zor ve en ulvi görevlerinden birini sabır, hoşgörü ve özveri ile gerçekleştiren sağlık çalışanlarının Paramedikler gününü kutladıktan sonra, programın kuruluş süreci hakkında birtakım bilgilendirmelerde bulunarak, genç paramediklere başarılı olmaları için kendilerini en iyi şekilde yetiştirmeleri gerektiğini vurguladı.

Program öğrenciler tarafından örnek vaka gösterimi ve Halk Eğitim Merkezi folklör ekibi tarafından gerçekleştirilen halk oyunları gösterimi ile sona erdi.